- Hoşgeldiniz

11. ŞEBAP GÜVERCİN FESTİVALİ ANKARA’DA

11. ŞEBAP GÜVERCİN FESTİVALİ ANKARA’DA sitemize 17 Kasım 2015 tarihinde eklenmiş ve 123 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

11._sebap_guvercin_festivali_ankarada

11. ŞEBAP GÜVERCİN FESTİVALİ ANKARA’DA

Şebap Güvercin Federasyonu tarafından Ankara Büyük Anadolu Oteli’nde gerçekleştirilen festivalde “kürenk, miski, Arap, gök ve çakmaklı” cinsi 460 güvercin değerlendirmeye alındı.

Şebap Güvercin Federasyonu Başkanı Mustafa Kale, güvercin besleme kültürünün Orta Asya’dan göç edilmesiyle Anadolu’ya getirildiğini söyledi.

Festivalin bu yıl 11’incisini gerçekleştirdiklerini belirten Kale, “Güzellik yarışmasında ilk beşe giren güvercinlere kupa ve plaket verilecek. Önümüzdeki yıllarda bu yarışmalara devam edeceğiz” diye konuştu.

Eskişehir Şebap Güvercin Derneği Başkanı İrfan Kınalıbaş da şebap güvercinlerinin bacaklarında üretim numaralarının yazılı olduğu künyeler bulunduğunu dile getirerek, şehitler anısına bu yıl künyelerin siyaha boyandığını vurguladı.

Güvercin sever Vedat Kukuk da kuşlarla ilgilenmenin insanları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırdığına dikkati çekerek, güvercinlerle 7 yıl önce ilgilenmeye başladığını ve bu sayede alkolü bıraktığını anlattı.

Yarışma sonunda dereceye giren güvercinlerin sahiplerine kupa ve plaket verildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :
Önceki yazıyı okuyun:
BAŞKENT’TE TRAFİK MAĞDURLARINI ANMA GÜNÜ

BAŞKENT'TE TRAFİK MAĞDURLARINI ANMA GÜNÜ Sürücülere çikolata ve broşür dağıtımı-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü'nün açıklaması-Sürücülere çikolata ve...

Kapat