- Hoşgeldiniz

ANKARA GIDA İMALATHANELERİNE DENETİM

ANKARA GIDA İMALATHANELERİNE DENETİM sitemize 19 Haziran 2015 tarihinde eklenmiş ve 56 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

ankara_gida_imalathanelerine_denetim

ANKARA GIDA İMALATHANELERİNE DENETİM

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Ramazan ayıyla birlikte gıda imalathanelerine yönelik denetimlerini artırdı.

Başkentlilerin sağlıklı gıda tüketmesine yönelik denetimler, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın koordinasyonunda, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’ndan da yetkililerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak başkanlığında yapılan denetimlerde, gıda imalatı yapan fabrikalar ve imalathaneler tek tek kontrol edildi.

Ramazan ayı öncesi gıda imalathanelerine yönelik denetimlerin yoğunlaştığını belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, “Başkentlilerin Ramazan ayı süresince sağlıklı ve güvenli alışveriş yapabilmeleri için gıda imalathanelerine yönelik denetimlerimiz artarak devam edecek” dedi.

Karabudak, İlçe zabıta müdürlüklerinin de kendi görev ve sorumluluk alanlarında gıda denetimi yaptıklarını kaydederek,  amaçlarının, gıda üretiminde hijyen ve sağlığın sağlanması olduğunu söyledi.
Özellikle Ramazan ayında gıda ürünlerinin tüketiminde artış  olması nedeniyle zabıta ekiplerince denetimlerin yoğunlaştığını ifade eden Abdurrahman Karabudak, “Gerekli koşulları taşımayan esnafımızın, verilen süre içinde eksiklerini gidermelerini istiyoruz. Bu süre içinde eksikler giderilmezse yasal işlem uyguluyoruz. Kurallara uymayan işletmelere idari para cezası kesiyoruz ” diye konuştu.

Salam, sucuk, pastırma ve unlu mamüllerin imalathanelerinin denetlendiği uygulamada, zabıta ekipleri, imalathanelerin genel temizliği, hijyen kurallarına uygunluğu, gıdaların üretim ve son kullanma tarihleri, gıda maddelerinin muhafazası, depolanması, ürün etiketlerinin kontrolü, işyeri açma ruhsatı ve çalışma ruhsatı, çalışan personelin kıyafetleri ve hijyen eğitim sertifikaları gibi konularda denetim ve kontrollerde bulunuluyor.

Yapılan denetimlerde,hijyen kurallarına uymayan esnafa gerekli uyarılarda bulunularak tutanak tutuluyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :
Önceki yazıyı okuyun:
GÖLBAŞI BELEDİYESPOR ŞAMPİYONLUK PAROLASIYLA YOLA ÇIKTI

Ankara Şampiyonu olan Gölbaşı Belediyespor U-13 futbol takımı, Bolu’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nın 1’inci ayağında, Türkiye şampiyonu olmak için mücadele...

Kapat