- Hoşgeldiniz

ANKARA KAZAN’DA DOLANDIRICILIK

ANKARA KAZAN’DA DOLANDIRICILIK sitemize 26 Ocak 2016 tarihinde eklenmiş ve 61 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

ankara_kazanda_dolandiricilik

ANKARA KAZAN’DA DOLANDIRICILIK

Ankara’da telefonla dolandırıcılık iddiası. Ankara’nın Kazan ilçesinde telefonla aradığı kişiyi kendisini polis olarak tanıtarak, dolandırmaya çalıştığı iddia edilen zanlı tutuklandı.

Elde edilen bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü asayiş ekipleri, telefonla dolandırıcılık olaylarına yönelik yaptığı istihbarat çalışması sonucu, bazı şüphelileri teknik ve fiziki takibe aldı.

Polis ekipleri, Atatürk Mahallesi’nde yaşayan Belkis A’yı telefonla arayan ve kendisinipolis olarak tanıtan şüphelinin, “Bir hırsızlık olayında nüfus cüzdanınız olay yerinde bulundu, bunun araştırılması için nakit paralarınızı bize vermeniz gerekiyor” diyerek evdeki birikimini istediğini belirledi.

Söz konusu adrese giden güvenlik güçleri, Belkis A’nın evine gelerek 13 bin liralık birikimini aldığı sırada M.S.S’yi (16) yakaladı.

Polis ekipleri, zanlının ifadesi doğrultusunda dolandırıcılık olayına karıştığı iddia edilen bazı şüpheliler hakkında da arama çalışması başlattı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından, adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Şüphelinin tutuklanmasından sonra Belkis A’yı tekrar arayan bir kişinin, “Dün sizi dolandırmaya çalışan şebekenin bir üyesini yakaladık. Operasyonun devam etmesi için bize yardımcı olmanız gerekiyor” diyerek para istemesi üzerine kadın yeniden polise başvurdu.

Bu arada, Belkis A’nın oğlunun 2000’de Siirt’te askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olduğu öğrenildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :
Önceki yazıyı okuyun:
ANKARA’DAKİ OTOPARKÇI KRİZİ ÇÖZÜLMÜYOR

ANKARA'DAKİ OTOPARKÇI KRİZİ ÇÖZÜLMÜYOR Ankara'da otoparkçı terörü devam ediyor. Ankara Ulus'ta yaz aylarında genç bir esnaf otoparkçı saldırısı sonucu ölmüştü....

Kapat