- Hoşgeldiniz

ANKARA MAMAK BELEDİYESİ MEVLANA’YI ANDI

ANKARA MAMAK BELEDİYESİ MEVLANA’YI ANDI sitemize 16 Aralık 2015 tarihinde eklenmiş ve 98 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

ankara_mamak_belediyesi_mevlanayi_andi

ANKARA MAMAK BELEDİYESİ MEVLANA’YI ANDI

Ankara, Mamak Belediyesi, vuslatının 742. yıldönümünde Mevlana’yı andı. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda asırları aşan hoşgörü ve sevgi mesajı Mamak’ta yankılandı.

Mevlana’nın yüzyılları aşan sevgi, hoşgörü ve kardeşlik mesajlarıyla tüm dünyada sembolleştiğini dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “İslam’ı maalesef birileri bilinçli bir şekilde terör ve şiddetle bağdaştırıyor.

Oysaki ünlü mutasavvıf ve düşünür Hz. Mevlana yüzlerce yıl önce verdiği sevgi, kardeşlik ve hoşgörü mesajlarıyla yüzyılları aşıyor ve günümüzde de yaşıyor. Dünya ve insanlık bu mesajlara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor” dedi. Programa Mamak Kaymakamı Ali Mantı, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer, Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda Şef Ali Toprak yönetiminde Mamak Belediyesi Tasavvuf Müziği Korosu tarafından ilahiler seslendirildi. Sinevizyon gösterisinin ardından sahneye çıkan semazenlerde sembolik olarak; kâinatın oluşumunu, insanın âlemde dirilişini ilahi aşk ile harekete geçişini ve kulluğunu idrak edip “İnsan- ı Kâmil” e doğru yönelişini ifade eden gösterileri sundu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :
Önceki yazıyı okuyun:
TEB ANKARA CUP KADINLAR TENİS TURNUVASI

TEB Ankara Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda ana tablo mücadelesinin ilk günü tamamlandı. Ankara Tenis Kulübü'nün ev sahipliği yaptığı toplam 50...

Kapat