- Hoşgeldiniz

ANKARA’DA ÇOCUKLAR İÇİN KERMES

ANKARA’DA ÇOCUKLAR İÇİN KERMES sitemize 08 Aralık 2015 tarihinde eklenmiş ve 81 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

ankara_cocuklar_icin_kermes

ANKARA’DA ÇOCUKLAR İÇİN KERMES

Ankara’daki yabancı misyon temsilcileri, DMEDD’nin geleneksel hale getirdiği kermeste stant açarak, ülkelerine özgü ürünler satarak, elde edilen geliri yardıma muhtaç çocuklarının eğitimine bağışladı.

Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği’nin (DMEDD) geleneksel kermesi, Ankara’da ve yurt dışında görev yapan, yerli ve yabancı çok sayıda yabancı misyon temsilcisinin katılımıyla CerModern’de gerçekleşti. Aralarında KKTC, Japonya, Çin, Filipinler, Güney Afrika, Gürcistan, İran, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Fas ve Almanya’nın da bulunduğu çok sayıda yabancı misyon temsilciliği kermeste stant açarak ürünlerini sergiledi. Her sene olduğu gibi bu sene de elde edilecek gelirin yardıma muhtaç çocuklarının eğitimine bağışlanacağı organizasyona yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçi katıldı.

DMEDD, kurulduğu 1981 yılından bu yana başta Dışişleri Bakanlığı’nda görev yaparken şehit olan veya görev başında vefat eden mensuplarının çocukları olmak üzere ihtiyaç sahipleri çocuklar ve kalkınma öncelikli illerde eğitim gören kız öğrencilere eğitim bursları sağlıyor. Ayrıca Türkiye’nin çeşitli yerlerinde eğitime yönelik yardım projelerine destek veren dernek, Türkiye’nin tanıtımı için Ankara’da yerleşik yabancı misyon mensuplarına yönelik etkinlikler düzenliyor. Kermeste en çok ilgiyi gören Belarus stantında ziyaretçileri, geleneksel kıyafetiyle Belarus’un sefiresi Vera Savinykh karşıladı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :
Önceki yazıyı okuyun:
Büyükşehir Belediyesinden Engellilere 10 Akülü Araç Hediye

Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle, 10 engelliye akülü araç hediye etti. Kocatepe Kültür Merkezi’ndeki programda araçlarına kavuşan engelliler,...

Kapat