- Hoşgeldiniz

ATATÜRK’ÜN ANKARA’YA GELİŞİ KUTLANIYOR.

ATATÜRK’ÜN ANKARA’YA GELİŞİ KUTLANIYOR. sitemize 28 Aralık 2015 tarihinde eklenmiş ve 92 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

ataturkun_ankaraya_gelisi_kutlaniyor

ATATÜRK’ÜN ANKARA’YA GELİŞİ KUTLANIYOR.

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 96. yılı nedeniyle, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Seymen gösterileriyle başlayan etkinliklerde Prof. Dr. Cevat Geray, Prof. Dr. Ruşen Keleş ve Ankara Kulübü Derneği Başkanı Dr. Metin Özaslan’ın katıldığı bir panel düzenlendi. Panelin ardından etkinlikler ‘Ankara ve Atatürk’ temalı fotoğraf sergisinin açılışıyla sona erdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, Ankara’ya gelişinin 96. yıldönümü Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde kutlandı. Ankara Kulübü, Mülkiyeliler Birliği ve Çankaya Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen etkinliklerin açılış konuşmaları Mülkiyeliler Birliği Başkanı Erdal Eren ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından yapıldı.

Pek çok ilin bir kurtuluş günü varken Ankara’nın kurtuluş gününün olmadığına dikkat çeken Mülkiyeliler Birliği Başkanı Erdal Eren, bu durumun Ankara’nın bağımsızlıkçı damarına işaret ettiğini söyledi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de, “Mustafa Kemal en zor koşullarda Ankara’dan bağımsızlık ve cumhuriyet ateşini tüm ülkeye yaydı. Bizler de bugün çoban ateşlerini birleştirip yeniden bağımsızlık ve cumhuriyet aydınlığına dönüştürmeliyiz.” dedi.

ATATÜRK’ÜN MEŞALESİNİ SONSUZA DEK TAŞIYACAĞIZ

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ankara ve Ankaralıların benim gönlümde bambaşka bir yeri vardır’ sözlerini hatırlatan Taşdelen, “Bizim gönlümüzde de Büyük Atatürk’ün, Cumhuriyetin, Ankara’nın ve Çankaya’nın bambaşka bir yeri vardır. Çankaya’yı her alanda örnek ve öncü yapma mücadelesi verdik. Atatürk’ün meşalesini sonsuza dek taşıyacağız. Bağımsızlığın, özgürlüğün sembolü, Atamızın Ankara’ya gelişi kutlu olsun.” diye konuştu.

Seymen gösterileriyle başlayan etkinlik, Prof. Dr. Cevat Geray, Prof. Dr. Ruşen Keleş ve Ankara Kulübü Derneği Başkanı Dr. Metin Özaslan’ın katıldığı bir panelle devam etti. Ankara’nın Kurtuluş Savaşı’nın merkezi ve başkent seçilmesinin nedenlerinin, Atatürk’ün Ankara ütopyasının ve Ankara’nın bugününün ele alındığı panelin ardından etkinlik ‘Ankara ve Atatürk’ temalı fotoğraf sergisinin açılışıyla sona erdi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :
Önceki yazıyı okuyun:
ANKARA’DA SİSLİ GÜNLER

ANKARA'DA SİSLİ GÜNLER Başkent'te, il genelinde gece saatlerinde başlayan sis, günün ilk ışıklarıyla beraber etkisini arttırdı. Sis nedeniyle düşen görüş...

Kapat