- Hoşgeldiniz

Etlik olimpik yüzme havuzu

Etlik olimpik yüzme havuzu sitemize 16 Aralık 2010 tarihinde eklenmiş ve 67 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Keçiören Belediyesi tarafından üç ay önce açılan Etlik Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nde, sportif yarışmaların yapılabilmesi için çalışmalar sürüyor.

Eski Belediye Başkanı Turgut Altınok zamanında yapımına başlanan havuzun, 3 ay önce vatandaşların hizmetine sunduklarını anlatan Ak, “Şu anda geçici bir hizmet içerisindeyiz. Bazı salonlarımız içerisindeki bazı fonksiyonlar tamamlanmadığı için tam olarak açılmış değil” dedi. Ak, havuzun Ankara’nın en büyük havuzu olduğunu belirterek, kompleksin içinde müsabaka, antreman ve atlama olmak üzere olimpik standartlara uygun 3 havuzun daha bulunduğunu söyledi.

Mustafa Ak, “Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü de havuzla ilgilenmekte. Kendileriyle ortak kullanmakla alakalı bize teklifleri var. Bunu da değerlendiriyoruz” dedi.

Kadın ve Erkekler farklı günlerde havuza girebiliyor

Havuzun haftanın 7 günü bayan ve erkeklere farklı günlerde olmak üzere hizmet verdiğini söyleyen Mustafa Ak, henüz abonelik sistemine geçmediklerini kaydetti. Komplekste bayan ve erkekler için 2 ayrı fitness salonu ve SPA merkezi de bulunduğunu ifade eden Ak, salonların malzemelerinin alınması için ihale çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi.

HAVUZUN ÖZELLİKLERİetlik-havuz

Turgut Altınok döneminde yapımına başlanan Etlik Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nde, 50×25 metre boyutlarında 8 kulvarlı olimpik yüzme havuzu, 25×12.5 m boyutlarında eğitim havuzu ve 25×15 metre boyutlarında atlama havuzu yer alıyor.

İçerisinde çok amaçlı spor ve toplantı salonları, bayan ve erkekler için ayrı olmak üzere 2 fitness salonu, 4 soyunma odası ve her odada saunası olan merkezde, SPA merkezi, solaryum, basın odası, restoran, kafe, büfe ve otopark da bulunuyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Önceki yazıyı okuyun:
ODTÜ-Polis kalkanında uzun eşşek

Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu, Başbakan Erdoğan’ın başkanlığında ODTÜ’de toplandı. Bina dışında Başbakan Erdoğan’ı protesto eden öğrencilerle polis arasında okul...

Kapat