Keçiören Belediyesi tarafından üç ay önce açılan Etlik Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nde, sportif yarışmaların yapılabilmesi için çalışmalar sürüyor.

Eski Belediye Başkanı Turgut Altınok zamanında yapımına başlanan havuzun, 3 ay önce vatandaşların hizmetine sunduklarını anlatan Ak, “Şu anda geçici bir hizmet içerisindeyiz. Bazı salonlarımız içerisindeki bazı fonksiyonlar tamamlanmadığı için tam olarak açılmış değil” dedi. Ak, havuzun Ankara’nın en büyük havuzu olduğunu belirterek, kompleksin içinde müsabaka, antreman ve atlama olmak üzere olimpik standartlara uygun 3 havuzun daha bulunduğunu söyledi.

Mustafa Ak, “Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü de havuzla ilgilenmekte. Kendileriyle ortak kullanmakla alakalı bize teklifleri var. Bunu da değerlendiriyoruz” dedi.

Kadın ve Erkekler farklı günlerde havuza girebiliyor

Havuzun haftanın 7 günü bayan ve erkeklere farklı günlerde olmak üzere hizmet verdiğini söyleyen Mustafa Ak, henüz abonelik sistemine geçmediklerini kaydetti. Komplekste bayan ve erkekler için 2 ayrı fitness salonu ve SPA merkezi de bulunduğunu ifade eden Ak, salonların malzemelerinin alınması için ihale çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi.

HAVUZUN ÖZELLİKLERİetlik-havuz

Turgut Altınok döneminde yapımına başlanan Etlik Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nde, 50×25 metre boyutlarında 8 kulvarlı olimpik yüzme havuzu, 25×12.5 m boyutlarında eğitim havuzu ve 25×15 metre boyutlarında atlama havuzu yer alıyor.

İçerisinde çok amaçlı spor ve toplantı salonları, bayan ve erkekler için ayrı olmak üzere 2 fitness salonu, 4 soyunma odası ve her odada saunası olan merkezde, SPA merkezi, solaryum, basın odası, restoran, kafe, büfe ve otopark da bulunuyor.

Ziyaretçilerimiz:

etlik olimpik yüzme havuzu, etlik yüzme havuzu, ankara etlik yüzme havuzu, etlik olimpik yüzme havuzu ve spor merkezi, etlik havuz, turgut altınok yüzme havuzu, ankara etlik olimpik yüzme havuzu, ankara\nın en büyük havuzu, yüzme havuzu ankara etlik, etlik yüzme havuzu ankara

Arama Terimleri

 

0 Yorumlar

Ayrılmadan önce yorum yapabilirsiniz.

Sizin düşünceniz?