- Hoşgeldiniz

HALK CEPHESİ GAR’IN ÖNÜNDE GREV BAŞLATTI

HALK CEPHESİ GAR’IN ÖNÜNDE GREV BAŞLATTI sitemize 04 Ocak 2016 tarihinde eklenmiş ve 54 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

halk_cephesi_garin_onunde_grev_baslatti

HALK CEPHESİ GAR’IN ÖNÜNDE GREV BAŞLATTI

Ankara Gar’ı önünde açlık grevi. Ankara’da Halk Cephesi üyesi bir grup, 102 kişinin hayatını kaybettiği Ankara Tren Garı önünde oturma eylemi ve açlık grevi başlattı.

Ankara’da Halk Cephesi üyesi bir grup, 102 kişinin hayatını kaybettiği Ankara Tren Garı önünde oturma eylemi ve açlık grevi başlattı.

İstanbul’dan öğle saatlerinde Başkent’e gelen Halk Cephesi üyeleri gar önünde toplandı. ‘Adalet istiyoruz’, ‘Dilek Doğan, Berkin Elvan için adalet istiyoruz’ dövizleri açan grup, çeşitli sloganlar attı. Grup adına yapılan açıklamada, Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan ile İstanbul’daki polis operasyonu sırasında yaşamını yitiren Dilek Doğan için adalet istedikleri belirtildi. Açıklamanın ardından grup üyeleri patlamanın yaşandığı alana geçti. Grup, burada bir günlük oturma eylemi ve açlık grevi başlattı.

Emniyet güçleri grubun çevresinde tedbir aldı. Gözaltı ekipleri de hazır bekletildi. Bir süre grubun etrafında bekleyen emniyet güçleri daha sonra buradan ayrıldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :
Önceki yazıyı okuyun:
2016 RİO OLİMPİYATLARI KITA ELEMELERİ ANKARADA YAPIALCAK

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın da yer alacağı 2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri, bugün Ankara'nın ev sahipliğinde başlayacak. Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV)...

Kapat