- Hoşgeldiniz

İşsiz üniversite mezunlarına maaş

İşsiz üniversite mezunlarına maaş sitemize 14 Temmuz 2010 tarihinde eklenmiş ve 120 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Okul yönetimi, mezun olduktan sonra işsiz kalan öğrencilerine 6 ay boyunca bin lira kötü gün destek maaşı vereceğini açıkladı
Üniversiteyi bitirdikten sonra iş bulma korkusu yaşayan öğrencilere İstanbul Nişantaşı Meslek Yüksekokulu’ndan (MYO) müjde geldi. Mezunlarının çalışma hayatına başladıktan sonra işsiz kalması durumunda Nişantaşı MYO yönetimi, 6 ay boyunca bin lira ‘kötü gün destek maaşı’ vereceğini bildirdi.

Okul bünyesinde kurulan İnsan Kaynakları (İK) Atölyesi ile öğrencilerin eğitim ve stajlarını yakından takip eden okul yönetimi, gençlerin mesleki alanda da yetkinleşmesi için gerekeni yapacaklarını ifade etti. Eğitim verilen alanda öğrencilerin kalifiye personel olarak yetişmelerini sağlayarak iş dünyasının ihtiyacı olan insan kaynağının oluşturulmasının amaçlandığı vurgulandı.

DÜNYADA BİR İLK

Böyle bir uygulamanın dünyada ilk kez gerçekleştirildiğini belirten Nişantaşı MYO Eğitim Direktörü Nilüfer Dönmez, “Biz hem verdiğimiz eğitime hem iş ortaklarımıza hem de mezunlarımıza güveniyoruz. Çünkü hayat iyi günde kötü günde güven üstüne kurulmuştur” dedi.

İlk 5’te yazana karşılıksız burs

Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, öğrencilerine karşılıksız burs imkanı sunuyor. Okulu ilk 5 tercihi arasında yazan ve kayıt yaptıranlara yüzde 15, meslek lisesi mezunlarına ise yüzde 20 burs veriliyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Önceki yazıyı okuyun:
Havalar çok sıcak olacak

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri... Yapılan son değerlendirmelere göre: Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize,...

Kapat