- Hoşgeldiniz

POLATLI’DA İLGİNÇ HIRSIZLIK YÖNTEMİ

POLATLI’DA İLGİNÇ HIRSIZLIK YÖNTEMİ sitemize 18 Haziran 2009 tarihinde eklenmiş ve 79 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Polatlı’da ilginç bir hırsızlık yöntemi
Polatlı ilçesinde hırsızlar akıllara zarar bir yöntem geliştirdiler. İşte hırsızların ev soygunlarında kullandıkları yöntem.
Doktorların hastaları muayene için kullandıkları steteskop cihazını gören polisler hayretlerini gizleyemedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, hırsılar doktorların kullandığı steteskopla kapıları dinledikleri, böylece evde insan varmı yokmu anladıklarını belirtildi. Özellikle Perşembe gününü seçen hırsızların bu günü seçme sebepleride çok düşündürücü. Çünkü Perşembe günleri Polatlıda pazar kuruluyor. Vatandaş pazara alışverişe çıktığında steteskopla kapıyı dinleyen hırsızlar evde kimsenin olmadığını anlayınca hırssızlık olayını gerçekleştiriyorlar. Emniyet Müdürlüğü ilçeye kara ve demir yoluyla gelen hırsızlara karşı önemli noktalarda denetimlerini arttırdı. Bu denetimlerde polis şüpheli şahıslardaki steteskoplara el koyuyor..

Şüphelileri emniyete bildirin

İlçe Emniyet Müdürü Fatih Umutlu, yaşanan bu olaylaradan sonra vatandaşları daha da dikkatli olmaları konusunda uyardı. Umutlu, evden çıkarken mutlaka kapı ve pencerelerin kontrol edilmesini, komşuların daha dikkatli olmasını ve şüpheli gördükleri kişileri ise polis ihbara hattına bildirmelerini istedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :
Önceki yazıyı okuyun:
BAŞKENT’E YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ

Emniyet müdürleri kararnamesi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından dün gece onaylandı. İşte önemli illerin yeni emniyet müdürleri. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından...

Kapat