- Hoşgeldiniz

YENİ YHT HATTI ANKARA – SAMSUN ARASI

YENİ YHT HATTI ANKARA – SAMSUN ARASI sitemize 24 Şubat 2016 tarihinde eklenmiş ve 86 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

yeni_yht_hatti_ankara_samsun_arasi

YENİ YHT HATTI ANKARA – SAMSUN ARASI
Ankara – Samsun arası Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı geliyor. Uzun zamandır Samsun kamuoyunu meşgul eden Samsun-Ankara arasındaki hızlı tren konusunda ihale sürecine geçildiği bildirildi. İşte Ankara Samsun YHT hattı ihalesi detayları.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, şu ifadeleri kullandı: “TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken Samsun ile ilgili sorunları gündeme getirerek, Bakanı Binali Yıldırım’a proje aşamasında olan Samsun-Ankara arasındaki hızlı trenin durumunu sormuş, bir an önce hızlandırılması gerektiğini söylemiştim.

Yaşanan olumlu gelişmeler sonrasında Samsun-Ankara hızlı tren hattında proje aşamasından ihale sürecine geçildi. Buna göre; daha önce Samsun-Sivas-Ankara güzergahından ulaşımı sağlanan demiryolu hattının, güzergahı kısaltılarak Samsun-Merzifon-Çorum-Sungurlu-Delice-Kırıkkale-Ankara üzerinden ulaşım sağlanacak. Hem yolcu taşımacılığında hem de yük taşımacılığında hızlı tren konforuna çok kısa bir süre sonra Samsun’da kavuşacak.”

Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olan Usta, “Bürokraside Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptığımız süreçte üzerinde durduğumuz Samsun-Ankara arası hızlı tren projesi için çalışmalarımıza milletvekilliği döneminde de devam ettik. Komisyonlarda Samsun ve kazanımlarını gündeme getirmeye devam ediyoruz. En son Samsun-Ankara arasındaki hızlı tren hattının yapımı ile ilgili olarak fikirlerimizi belirttikten sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Samsun-Ankara arasındaki hızlı tren ihale sürecine geçildi.” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :
Önceki yazıyı okuyun:
ANKARAGÜNÜN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ HAYATİ SOYDAŞ OLDU

Kemal Kılıç ile yolları ayıran Ankaragücü Yönetim Kurulu Teknik Direktörlük görevine eski kaptanı Hayati Soydaş’ı getirdi. Yeni Teknik Direktör arayışları kapsamında değerlendirmeler yapan Ankaragücü Yönetim Kurulu,...

Kapat